دهان حقیقت


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hrezaeii/lalingua.ir/wp-content/plugins/microkids-related-posts/microkids-related-posts.php on line 645

La Bocca della Verità

گفته می‌شود که هرکس دستش را در دهان مجسمه قرار دهد دروغ بگوید، دیگر نمی‌تواند دستش را خارج سازد.

دهان حقیقت، نام مجسمه ای است که به شکل سر یک مرد از سنگ مرمر تراشیده شده و در راهروی کلیسای سانتا ماریای رم (Santa Maria in Cosmedin) قرار دارد. به نظر می‌رسد این مجسمه قسمتی از یک ساختمان رم باستان یا پوشش یک دریچه بوده باشد، که صورت یکی از خدایان بر روی آن تراشیده شده است. قدمت این مجسمه ۱۷۵سانتی متری به ۲۲۰۰ سال می‌رسد و وزن آن بیش از یک تن (۱۲۰۰کیلو) است.

شهرت این مجسمه به خاطر دهانش است که از قرون وسطی عقیده بر این بوده که هرکس دستش را در دهان این مجسمه قرار دهد و دروغ بگوید، مجسمه دستش را گاز می‌گیرد!

مجسمه دیگری بر اساس « دهان حقیقت » که در باغ لوگزامبورگ پاریس قرار دارد


One thought on “دهان حقیقت

  • ۲۶ تیر ۱۳۹۴ at ۱۴:۴۲
    Permalink

    دوباره سلام
    درقسمت شهرهای دیدنی ایتالیا و معرفی مجسمه های جالب پیشنهاد می کنم حتما حتما درباره توسکانی هم مطالب و عکس بگذارید . من که هرگز به این کشور نرفته ام از طریق نقاشی – صرفا آثار نقاشی با توسکانی زیبا طبعت ومعماری آن آشنا و عاشقش شده ام. آثار نقاشی از توسکانی حقیقتا مسحور کننده است. پیشنهاد می کنم حتما درباره نقاشی ایتالیا مطلبی بگذارید . شاید هم خودم مطلبی درباره توسکانی درنقاشی نقاشان مطلبی برایتان فرستادم – البته اگر دوست داشتید و من هم فرصت کردم.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *