شهرهای مهم ایتالیا قسمت ششم

 پالرمو

Palermo

 

پالرمو با نام باستاني پنورموس (Panormus) شهر و بندري در شمال غربي ساحل جزيره سيسيل و مركز استان پالرمو مي‌باشد. پالرمو بزرگ‌ترين شهر و بندر مهم سيسل به شمار مي‌آيد. اين شهر مركز تجارت محصولات كشاورزي جزيره مي‌باشد و كارخانه هاي آن در زمينه محصولات غذايي، فولادسازي، كشتي سازي، محصولات چرمي، شيشه، شيميايي، سيمان، پارچه بافي و كاغذ در آن فعاليت مي‌كنند.

بيشتر ساختمان‌هاي قديمي شهر از زمان پادشاهي نرماندي به جاي مانده اند و نمايشگر نفوذ عرب‌ها، بيزانس، نرماندي و اسپانيا هستند. از جمله اين ساختمانها مي‌توان به كليساي جامع (1169- 1185)، كليساي كوچك پالاتين (Palatine Chapel 1140) و كليساي سن جيواني دلي ارميتي (San Giovanni degli Eremiti 1132) اشاره كرد. دانشگاه پالرمو در سال 1777 تاسيس شده است.

نمايي از ميدان پروتوريا (Piazza Pretoria) متعلق به قرن شانزده كه توسط فرانچسكو كاملياني و ميكل آنجلو ناكرينو طراحي شده است.

 

پالرمو در قرن هشتم قبل از ميلاد توسط فنيقي ها ساخته شد و در سال 254 قبل از ميلاد به اشغال رومي‌ها درآمد. متعاقبا به دست آلمان‌ها (Goths 440)، بيزانسي‌ها (535)، عرب‌ها (831)، نرمان‌ها (1072) و امپراتوري روم مقدس افتاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *