زیر آفتاب توسکانی

Sotto il sole della Toscana

Under the Tuscan Sun


زندگی هزاران فرصت به تو می‌دهد… تنها کاری که تو بایست انجام دهی، انتخاب یکی از آنهاست.

به دنبال طلاقی ناگهانی، فرانسیس، نویسنده و منتقد آمریکایی روحیه خود را از دست می‌دهد. دوستانش که نگران او هستند، ترتیبی می‌دهند که او برای گردش و تجدید روحیه همراه یک نور مسافرتی به ناحیه زیبای توسکانی ایتالیا سفر کند.

فرانسیس: یه چیز عجیبی رو در مورد طلاق می‌دونی؟ مثل یه گلوله تو قلب، یا تصادف اتومبیل، واقعا تو رو نمی‌کشه. وقتی به کسی که بهش قول دادی تا مرگ همراهش باشی میگی ” هیچ‌وقت دوستت نداشتم،” اون باید همون لحظه بکشدت. نباید مجبور باشی هر روز صبح بیدار بشی و سعی کنی بفهمی چی تو دنیا هست که نمی‌دونی. درسته، من باید بدونم، اما من از اینکه حقیقتو ببینم می‌ترسم. ترس از اینکه بفهمم چقدر احمق بودم.

مارتینی: نه، این حماقت نیست، خانم میز. L’amore e cieco

فرانسیس: آه، آره، عشق کوره. فقط همینو داریم بگیم.

مارتینی: همه اینو میگن چون این واقعیته.

فرانسیس در حین سفر یک ویلای قدیمی تقریبا مخروبه را خریداری می‌کند و سعی میکند که در آنجا زندگی جدیدی را آغاز کند.

– خب حالا من صاحب یه ویلایی هستم که دوتا گاو، دو روز طول می‌کشه تا زمینشو شخم بزنن. من نه گاو دارم ، نه گاوآهن، مجبورم خودم دست به کار بشم.


فیلم « زیر آفتاب توسکانی » محصول آمریکا، در سال ۲۰۰۳ ساخته شد و نامزد جوایز متعددی از جمله گلدن گلوب گردید. این فیلم بر اساس خاطرات فرانسیس میز (Frances Mayes) ساخته شده است. گذشته از داستان جذاب و عاشقانه فیلم که از ابتدا تا انتها بیننده را با خود همراه می‌سازد، با دیدن این فیلم می‌توانید مانند مسافری در ایتالیا از زیبایی‌های مناظر توسکانی لذت ببرید و با گوشه ای از فرهنگ ایتالیایها هم آشنا شوید.

 

مارتینی: بین اطریش و ایتالیا، یه قسمتس تو آلپ هست به اسم سمرینگ (Semmering)، تقریبا غیر قابل عبوره، یه پرتگاه بلندیه. مردم یه راه آهن اون بالا ساختن تا وین رو به ونیز وصل کنه. اونا این راه آهنو وقتی ساختن که هیچ قطاری وجود نداشت تا باهاش برن. اما اونا این راه رو ساختن چون می‌دونستن یه روز قطار میاد!

تلاش کنید و ناامیدی را به خود راه ندهید. اگر راه را هموار کنید، سرانجام موفقیت از راه خواهد رسید.

2 thoughts on “زیر آفتاب توسکانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *