در هتل‌های ایتالیا پیشخدمت‌ها برای ورود به اتاق شما می‌گویند:? Permesso

شما هم اگر بخواهید وارد شوند، پاسخ می‌دهید: Avanti.

اما با دیدن این فیلم می‌فهمید بهتر است قبل از گفتن Avanti کمی فکرکنید!


وندل آرم بروستر (جک لمون) تاجر موفقی در بالتیمور است که در سفرش به جزیره ایشیا (Ischia) به طور اتفاقی به پارملا پیگت (جولیت میلز) مغازه دار انگلیسی برخورد می‌کند. آن دو برای تحویل گرفتن اجساد پدر و مادرشان که در تصادف اتومبیل کشته شده اند، به ایتالیا آمده اند.

در آنجا آنها متوجه می‌شوند که پدر وندل و مادر پارملا به مدت ده سال روبط عاشقانه ای باهم داشته اند. وندل تمام سعیش را می‌کند تا از پخش شایعات جلوگیری کند، در حالی که پارملای سرزنده به شدت تحت تاثیر این ماجرای عاشقانه قرار گرفته است.

بعد از چند درگیری بر سر اجساد و حق السکوت دادن به مردم محلی، وندل و پارملا این ماجرای عاشقانه والدینشان را توسعه می‌دهند…

آوانتی یک کمدی دیدنی ساخته بیلی وایلدر (Billy Wilder) کارگردان بزرگ آمریکایی در سال 1972 می‌باشد که موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب گردید.

کارلو کارلوچی: زمانی که اینجا هستید می‌تونید با لجن‌ها حموم بگیرید. (برای درمان پوست)

وندل آرم بروستر: نه متشکرم، من قبلا تو ترن از اونا داشتم.

کارلو کارلوچی: تو ترن؟

وندل آرم بروستر: من خوردمش. اونا بهش می‌گفتن اسپرسو (نوعی قهوه ایتالیایی)

 

ایشیا (Ischia) یک جزیره آتشفشانی در دریای مدیترانه، کنار خلیج ناپل است که به خاطر چشمه های آبگرم و مناظر زیبایش مورد توجه توریستهای بین المللی است. با دیدن این فیلم از مناظر زیبای این جزیره لذت می‌برید و کمی هم با آداب و رسوم ایتالیاییها آشنا می‌شوید:

 

گارسون: بهتره با کمی پاستا شروع کنیم. ما اسپاگتی داریم، اسپاگتینی، اسپاگتونی، ماکارونی… کانلونی، ریگاتونی، تورتلینی، فتوچینی… تالیارینی، باکاتینی، مانیکوتی، بومبالوتی… کاپلوتی، تالیاتلی…

وندل آرم بروستر: بگو ببینم اینا چی هستند؟

گارسون: مخلوط یه کمی گونوچی، یه کمی راویولی و یه کمی رشته فرنگی سبز واسه خوش رنگی.