یکی از بهترین روش های یادگیری زبان تماشا کردن برنامه های تلویزیونیه. واسه همین در اینجا من مهمترین کانال های تلویزیونی ایتالیا رو  معرفی می‌کنم. اگه میخواین یه لیست کامل  از کانال های تلویزیونی ایتالیا و آدرسشون رو داشته باشید، اینجا رو نگاه کنید.

کانال های تلویزیونی ایتالیا

سری کانال های RAI کانال های دولتی ایتالیا هستند، که مهمترینشون RAI-Due, RAI-Uno و RAI-Tre هستش. در ضمن کانال های RAI-Edu1 و RAI-Edu2 هم کانال های آموزشی هستند. در این میون کانال RAI-Edu1 کانال آموزش زبان انگلیسی هستش و برنامه های جالب و متنوعی برای همه رده های سنی داره. با تماشای این کانال در حقیقت شما هم زبان انگلیسی تون خوب میشه هم ایتالیایی. RAI-Edu2 یه کانال مستند و علمیه. روزهای شنبه ویکشنبه این کانال مروری میکنه به برنامه های قدیمی تلوزیون و اقدام به معرفی هنرمندان و سابقه حضورشون در تلوزیون میکنه که بعضی هاش خیلی جالبه.

یکی از مزایای کانال های RAI داشتن زیر نویس در اغلب برنامه هاست که به شما کمک میکنه از صحبت‌ها سر در بیارید. برای دیدن زیرنویسها باید این امکان رو که به نام Subtitle هست، در رسیور خودتون فعال کنید.

من خودم کارت DVB-S ( یه رسیور ماهواره ای که داخل کامپیوتر میخوره) دارم و وقتی برنامه ای که شامل زیرنویس باشه ضبط کنم، این زیر نویسها تو یه فایل جداگونه ذخیره میشه و من میتونم سر فرصت بشینم و ترجمه شون کنم.

ساعت ما از ساعت ایتالیا دو ساعت و نیم جلو تره، برای اطلاع از زمان پخش برنامه ها از صفحه ۳۰۰ تله تکست کانال مربوطه استفاده کنید. هرچند با استفاده از امکان EPG (Electronic Programs Guide) هم در بعضی از کانالها میتونید اطلاعاتی در مورد برنامه فعلی و برنامه بعدی بدست بیارید.

سری کانال‌های Mediasat  که شامل کانال Italia1, Canal5  و  Rete4  میشه هم از جمله کانال های تلویزیونی ایتالیایی خوب هستند. فقط اینو بگم که تمام این کانال ها بعضی وقتا که فیلم یا فوتبال خوبی می‌ذارند، کد میشن. البته کانالهای RAI مسئله ای نداره و هر وقت باهاش مشکلی داشتید، تو قسمت نظرات بگید تا کد ماه جاری رو براتون بنویسم اما برای Mediasat ها کاری نمیشه کرد.

نکته آخر برای سینما دوستان هم کانال Comingsoon هستش که کارش معرفی و پخش آنونس و پشت صحنه فیلمها و همچنین بحث و گفتگو با عوامل اوناست.

برای پیدا کردن زمان پخش فیلم ها در تلویزیون های ایتالیا از این آدرس و برای پیدا کردن زمان پخش فیلم با توجه به بازیگر و کارگردان اون از این آدرس استفاده کنید. همچنین این وبلاگ ایتالیایی در مورد برنامه های پخش شده در تلویزیون های ایتالیا مطلب می‌نویسه.

در پست بعدی لغات و جملاتی رو که برای دونستن زمان پخش برنامه ها بهش نیاز خواهید داشت رو معرفی خواهم کرد.