شهرهای ایتالیا قسمت ۱۱ (سی انا)

Siena

سی انا با نام باستانی سینا جولیا (Saena Julia) شهری در ایتالیای مرکزی است، مرکز استان سی انا در ناحیه توسکانی. این شهر بقای قرون وسطایی خود را حفظ کرده است، از جمله دیوارها و دروازه هایی که اطراف شهر کشیده شده است.

سی انا شهری توریستی است و مرکز فروش شراب و سنگ مرمر است. تولیدکنندگان بزرگی در زمینه مواد شیمیایی، کود و پارچه در این شهر فعالیت دارند، همچنین خاک‌های قهوه‌ای مایل به زردی که در نقاشی استفاده می‌شود، در حومه این شهر تولید می‌شود.

 

نمایی از کلیسای جامع، که با سنگهای مرمر رنگارنگش مشخص است. ساخت این کلیسا در سال ۱۱۹۶شروع شد و تا سال ۱۲۱۵ قسمت اعظم آن تکمیل شد. در سال ۱۳۱۳ برج ناقوس شش طبقه ای هم به آن اضافه شد.

کلیسای جامع (قرن ۱۱ تا ۱۴) یکی از مثالهای روشن معماری گوتیک ایتالیاست. ساختمان سبک گوتیک شهرداری که در سال ۱۲۸۸ ساخت آن شروع شد و در سال ۱۳۰۹ خاتمه یافت، حاوی نقاشیهای بیشماری از هنرمندان این شهر است.

از مراکز آموزشی قابل توجه این شهر میتوان به دانشگاه سی انا (سال ۱۲۴۰) اشاره کرد، که رشته های پزشکی و حقوق در آن تدریس می‌شود.

عکس فوق ارابه رنگارنگی در میدان کامپو (Piazza del Campo) سی انا را نشان می‌دهد که توسط دو گاو کشیده میشود. این برنامه قسمتی از فستیوال مسابقه اسب دوانی پالیو (Corsa del Palio ) است. این فستیوال که یکی از مشهور ترین فستیوالهای ایتالیاست، سالی دوبار در دوم جولای و شانزده اگوست در سی انا برگزار می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *