اسکالا

La Scala


اسکالا نام تالار معروف اپرای میلان است، که در ایتالیا تئاترو آلا اسکالا (Teatro alla Scala) خوانده می شود. پس از آتش سوزی تئاتر دوکها در سال ۱۷۷۶، این تالار به دستور ماریا ترزا (Maria Theresa) همسر دوک اعظم اطریش ساخته شد.


این مکان قبلا کلیسایی بود به نام سانتا ماریا دلا اسکالا (Santa Maria della Scala) که توسط یکی از اعضای خوانوده اسکالا، فرمانده سابق ورونا ساخته شده بود.
تالار جدید اپرا در سوم آگوست ۱۷۷۸ با نمایشی به نام معرفی اروپا (L’Europa Riconosciuta ) اثر آنتونیو سالیری (Antonio Salieri) گشایش یافت. ساختمان در سال ۱۸۶۷ بازسازی شد و در سال ۱۹۲۱ کاملا مدرنیزه شد. بارها در جنگ جهانی دوم خسارت دید، تا اینکه در سال ۱۹۴۶ بازسازی و گشایش مجدد یافت.
این تالار گنجایش نشستن ۳۶۰۰ نفر را دارد و همچنین شامل یک تئاتر ثانوی به نام اسکالای کوچک (Piccola Scala) است که به عنوان موزه اپرا استفاده می شود. بسیاری از مشاهیر جهان اولین اجرای خود را در اسکالا تجربه کرده اند.

 نمایش آیدا (Aïda) در اسکالا
اسماعیل پاشا خدیو مصر در صحنه ای از اپرای آیدا اثر جوزفه وردی (Giuseppe Verdi ) افتتاح کانال سوئز را جشن می گیرد. این نمایش در سال ۱۹۸۵-۱۹۸۶ در تالار اسکالا بر روی صحنه بود

نمایش نابوکو (Nabucco) در اسکالا
در این صحنه از نمایش اثر جوزفه وردی، نابوکو پادشاه بابلی قرن ششم قبل از میلاد، همراه با سربازانش به معبد سلیمان در اورشلیم وارد می شود و زاکاریوس کاهن اعظم یهود با وی روبرو م یشود. این تولید پر هزینه در سال ۱۹۹۵-۱۹۹۶ در اسکالا بر روی صحنه بود.

نمایش فاسد (La Traviata ) در اسکالا
پرده اول از اپرای فاسد، ملاقات  ویولتا والری (Violetta Valéry )  زن پاریسی روسپی بسیار زیبا، با آلفردو گرمونت (Alfredo Germont)  یکی معشوقه های جدیدش، که در آن آلفردو با دوستانش در حال میخواری ترانه Libiamo را می خواند که وصف زیبایی و لذت زندگی است. ریکاردو موتی (Riccardo Muti ) بارها این نمایش را در اسکالا طی سال ۱۹۸۹-۱۹۹۰ رهبری کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *