خوب تا اینجا از خوبی‌ها و قشنگی‌های ایتالیا مطالب زیادی براتون نوشتم، حالا شاید بد نباشه نگاه کوچکی هم داشته باشیم به آن روی سکه . متن کامل این مطالب رو که از میان مجلات و رسانه های ایتالیا انتخاب شده رو میتونید تو وبلاگ ایتالیا و … ببینید

یازده میلیون ایتالیایی در خطر فقر قرار دارند

این یازده میلیون به لطف کمک‌های‌اجتماعی دولت، گذران زندگی‌می‌کنند. اگر کمک‌های غیرمستقیم دولت و بیمه بازنشستگی برداشته شود ، ‪ ۴۲‬درصداز مردم ایتالیا درخطر فقر قرار می‌گیرند، این درحالی است که‌این کشور ششمین قدرت صنعتی جهان است.
در ایتالیا به دلیل مشکلات مالی ، ‪ ۱۹‬درصد با خانواده پدری خود زندگی می‌کنند و درآمد ماهیانه آنان کمتراز ‪ ۶۰‬درصد از حقوق دیگر خانواده‌های کشورهای اروپایی است.

سالانه 30 هزار نوزاد در خیابانهای «ایتالیا» رها می‌شوند

سالانه 30 هزار نوزاد در کنار سطل‌های زباله، خیابان‌ها و یا در مقابل کلیساها و بیمارستان‌ها بعد از زایمان رها می‌شوند. همچنین 73 درصد از مادران نوزادهای رها شده که 6 درصد آنها زیر 18 سال و اغلب بین 20 تا 40 سال سن دارند، ایتالیایی و 27 درصد دیگر خارجی هستند.

پیرترین مادران دنیا در ایتالیا

به علت افزایش مشکلات اقتصادی و کاهش تمایل مردم برای ازدواج، میانگین سن به دنیا آوردن اولین فرزند در بین زنان ایتالیایی مربوط به 30 سالگی می‌شود.
این امر که باعث شده ایتالیا در رتبه نخست پیرترین مادر دنیا قرار بگیرد.
در حال حاضر از هر 26 زن ایتالیایی که در سن بارداری به سر می‌برند، تنها یک نفر بچه دار می شود.

پیرترین پدران دنیا در ایتالیا

پدران ایتالیایی مسن‌ترین پدران دنیا هستند و از این رو تقریبا هیچ کمکی به همسران خود در زمان بارداری و یا به دنیا آوردن نوزاد نمی‌کنند. آمارها نشان می‌دهند که مردان ایتالیایی نخستین کودک خود را در میانگین سنی 33 سالگی تجربه می‌کنند.

به گفته کارشناسان بخشی از مشکل از آنجا سرچشمه می‌گیرد که بسیاری از مردان ایتالیایی مدت طولانی و در مقایسه با سایر مردان جهان با والدین خود زندگی می‌کنند. برخی آمارهای معتبر نشان می‌دهد که 40 درصد از مردان ایتالیایی بین 30 تا 34 ساله هنوز هم با والدین خود زندگی می‌کنند. به گفته کارشناسان هنگامی که این مردان تازه پدر می‌شوند، زنان ایتالیایی انتظار کمک‌های زیادی از آنها ندارند و همچنین می‌گویند که غرق شدن مردان ایتالیایی در کارهای شخصی‌شان بسیار آزار دهنده است.
بر اساس این آمارها، مردان ایتالیایی که در سن 35 سالگی ازدواج می‌کنند، 80 درصد کمتر از آنهایی که در از سن 25 سالگی ازدواج می‌کنند، تمایل به بچه‌دار شدن دارند و این در حالیست که زنان ایتالیایی در صورتی که مسن‌تر از همسرانشان باشند، هیچ علاقه‌ای به بچه ندارند.
ایتالیا، پیرترین کشور اروپا

در حال حاضر ایتالیا به عنوان پیرترین کشور اروپا محسوب می‌شود و با روندی که این کشور در پیش گرفته، مسئولین دیگر کشور های اروپایی سعی می‌کنند تجربه ایتالیا را تکرار نکنند.
گفته می شود جمعیت سالمند ایتالیا با توجه به شرایط اقتصادی و موقعیت‌های اجتماعی این کشور روبه افزایش است.
آمار ها نشان می دهد، نزدیک 20 درصد از مردم ایتالیا بالای 65 سال سن دارند و از سوی دیگر آمار تولد همچنان کم است.

توجه! خطر! درایتالیا ازدواج نکنید

جمله فوق توصیه انجمن پدرهای ایتالیایی به گردشگران است. اعضای این انجمن دلیل خود چنین اظهار می‌کنند:
قوانین طلاق و جدایی درایتالیا بسیارآزار دهنده بوده واز شخص پدر اصلا حمایت نمی‌شود. قوانین این کشور برای پدرها آزاردهنده و نادرست است، فرزندان خود راازدست خواهید داد، منزل راازدست خواهید داد، دو سوم حقوق را از دست خواهید داد، ‪ ۳‬ساعت درهفته و دو بار درماه می‌توانید فرزندان خود را ببینید و نکته آخر اینکه درصورت ربوده شدن باید فرزندان خود را فراموش کنید.

سگ ایتالیایی، محبوب‌تر از همسر

نتایج یک نظرسنجی در ایتالیا نشان داد از هر سه نفر مرد ایتالیایی یک نفر به سگ خانگی خود بیش از همسرش توجه دارد.  نتایج این نظرسنجی که مجله ایتالیایی «کلاس» آن را انجام داده و منتشر کرده است، همچنین نشان می‌دهد: 26 درصد از این افراد در کنار سگ‌های خود به آرامش روحی بیشتری می‌رسند و افسردگی ناشی از ترک فرزندان را بهتر تحمل می‌کنند 59 درصد از آنان از خواسته‌های زنان خود به ستوه آمده و با سگ‌های خود، احساس راحتی بیش‌تری دارند و 15 درصد آنان نیز گردش با سگ‌های خود را فرصت مناسبی برای آشنایی و ایجاد رابطه با زنان دیگر می‌دانند.
محققان با انجام این نظرسنجی دریافته‌اند که این مردان سگ‌دوست، اسمی را برای سگ‌های خود انتخاب می‌کنند که همسرانشان از آن نفرت دارند و بدین ترتیب از آنها انتقام می‌گیرند.
هزاران کودک مهاجر در ایتالیا گدایی می‌کنند

حدود‪ ۲۰‬هزار کودک گدا در خیابان‌های ایتالیا به گدایی مشغول هستند. طی سال‌های ‪۲۰۰۰‬ تا ‪ ، ۲۰۰۵‬حدود ‪ ۵۰‬هزار کودک خارجی رهاشده، درایتالیا شناسایی شده‌اند. ‪ ۸۰‬درصد این کودکان پسر و ‪ ۲۰‬درصد دختر گزارش شده‌اند و اکثرآنان دراستان مرکزی ” لاتزیو” (‪ ۱۶‬درصد) واستان شمالی ” لومباردیا” (‪ ۲۳‬درصد) متمرکز هستند. کودکان گدا درایتالیا روزانه‌ از ‪ ۳۵‬تا‪ ۱۰۰‬یورو درآمد بدست می‌آورند.

بی‌سوادی و کم سوادی در ایتالیا بیداد می‌کند

براساس گزارش دانشگاه کستل سنت آنجلو در سال 2001حدود 36 میلیون ایتالیایی بالای 6 سال معادل 66 درصد جمعیت ایتالیا خواندن و نوشتن را بلد نبوده یا به خوبی بلد نیستند.
براساس این گزارش حدود 6 میلیون ایتالیایی به کلی بی‌سواد هستند و حدود 30 میلیون ایتالیایی دیگر قبل از پایان دوره دبیرستان ترک تحصیل کرده‌اند. ایتالیایی‌هایی دارای دیپلم متوسطه یا مدرک معادل آن 28.85 درصد جمعیت ایتالیا و افرادی که دارای یک مدرک دانشگاهی هستند معادل 7.51 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند.
در ایتالیا در هر دو ساعت یک نفر به ویروس ایدز مبتلا می‌شود

انستیتو عالی بهداشت ایتالیا با انتشار این مطلب اعلام کرد که سالانه بین ‪ ۳۵۰۰‬تا ‪ ۴۰۰۰‬مورد جدید ازافراد مبتلای به ویروس ایدز شناسایی می شوند که ‪ ۵۰‬درصد از این مبتلایان هنگامی که بیماری مزمن می‌شود ، متوجه می‌شوند که به این بیماری مبتلا شده‌اند. شمار مبتلایان به ویروس ‪ HIV‬درایتالیا‪ ۱۲۰‬هزارنفر و شمار بیماران مبتلا به ایدز ‪ ۲۱‬هزارنفراست. انستیتو عالی بهداشت ایتالیا درباره آمار مبتلایان به‌ایدز دراین کشور می‌افزاید: از سال ‪ ۱۹۸۲‬تاکنون ‪ ۵۵۲۸۶‬مورد از ناقلین ویروس این بیماری شناسایی شده‌اند که از این تعداد ‪ ۷۷/۶‬درصد مرد ، ‪ ۱/۳‬درصد کودک کمتراز ‪ ۱۲‬سال و ‪ ۶/۶‬درصد را غیرایتالیایی‌ها تشکیل می‌دهند. از آغاز شیوع این بیماری تاکنون ‪ ۳۴۵۳۲‬نفر درایتالیا جان خود را از دست داده‌اند که البته این رقم احتمالا پایین تر از آمار واقعی‌است ، زیرا دراین کشورخانواده فردی که براثرایدز فوت می‌کند ، مجبور نیست علت فوت را اعلام کند. در پایان این گزارش تاکید شده است که این بیماری در میان همجنس بازان درحال افزایش است.
افزایش نگران‌کننده نوجوانان سیگاری در ایتالیا

شمار نوجوانان سیگاری در ایتالیا در سال 2005 میلادی افزایش نگران‌کننده‌ای داشته است. خبرگزاری رسمی ایتالیا در این باره گزارش داد: در سال گذشته میلادی سیگاری‌های زیر 14 سال ایتالیا 6/1 درصد افزایش یافته است. کارشناسان بهداشتی ایتالیا نسبت به این موضوع ابراز نگرانی شدید کرده‌اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان آمار ایتالیا و همچنین اظهارات نایب رییس ایتالیایی سازمان تنفس اروپا (ERS)، پیش از سال 2004 میلادی در بین نوجوانان پسر 11 تا 14 ساله این کشور شمار افراد سیگاری 9/2 درصد بوده، با این حال این رقم در سال 2005 میلادی به 5/4 درصد افزایش یافته است.

رواج شیطان پرستی در ایتالیا

به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی، در پی ترویج شیطان پرستی و رو آوری جوانان به سحر و جادو، مقامات پلیس ایتالیا تحقیقات خود را درمورد این گروهها  گسترش داده اند.

درحالیکه مقامات دولتی ایتالیا اعلام کردند شیطان پرستی در این کشور ممنوع نیست اما نگران این مسئله هستند که مراسم شیطان پرستی به قتل برخی افراد منجر شود.بعنوان مثال دو نفر از یک گروه موسیقی راک به نام “جانوران شیطان “محکوم به قتل خواننده این گروه و نامزد وی شدند . آنها بر این عقیده بودند که نامزد خواننده گروه جانوران شیطان همان مریم باکره بوده است.

این دو نفر در آئین شیطان پرستی همراه با مصرف مقادیر زیادی موادمخدر به قتل رسیده اند و این اخبار و امثال آن مردم ایتالیا را به وحشت انداخته است.

و حکایت همچنان باقی است…