Il Mio viaggio in Italia

سفر من در ایتالیا


« سفر من به (در) ایتالیا » مستندی است در مورد سینمای ایتالیا كه در آن 24 فیلم كه بین سالهای 1914 تا 1966ساخته شده اند، توسط یك عاشق به این سینما، مورد بررسی قرار می‌گیرد. مسلما توجه شما به این فیلم بیشتر خواهد شد، اگر بدانید این عاشق سینمای ایتالیا كسی نیست جز مارتین اسكورسیزی (Martin Scorsese) ، كارگردان بزرگ و محبوب سینمای هالیود .

مارتین اسكورسیزی: این فیلم برای مردم، به خصوص جوانان ساخته شده تا بدونن كه فیلم‌های بزرگ تنها در قلب هالیود ساخته نشدند.


مارتین اسكورسیزی كه خود ایل و تبار ایتالیایی دارد، گویندگی این فیلم چهار ساعته را بر عهده دارد و در آن ضمن نمایش صحنه های تاثیر گذار از فیلم‌های بیاد ماندنی سینمای ایتالیا، نقاط قوت و ضعف آنها را بیان می‌كند و می‌گوید چه چیزی باعث شده تا این فیلم ماندگار باشد.

بیشتر فیلم‌هایی كه اسكورسیزی روی آنها تكیه دارد، متعلق به دوران نئورئالیسم هستند كه در آنها اثری از قهرمان پردازی و سوژه های معمول هالیود وجود ندارد، در این فیلم‌ها حقایق جنگ جهانی دوم، ترس و مرگ، آزادی و غم به تصویر كشیده شده است.

این مستند بسیار تاثیر گذار است كه دیدن آن را به تمام علاقمندان سینما، علی الخصوص سینمای ایتالیا توصیه می‌كنم. اگر تا به حال حتی یك فیلم از روسلینی، دسیكا، ویسكونتی، آنتونیونی یا فدریكو فلینی ندیده باشید، مطمئن باشید بعد از دیدن این فیلم علاقمند خواهید شد هرطور كه شده تمام آن فیلم‌ها را تهیه كرده و ببیند.

این مستند شما را به عمق انسانیتی خواهد برد كه در فیلمهای هالیودی كمتر شاهد آن بوده اید.

مارتین اسكورسیزی: من این فیلم‌ها رو دیدم. اونا تاثیر زیادی روی من گذاشتند. شما هم باید اونا رو ببینید.

برای دیدن لیستی از فیلمهایی كه در این مستند مورد بررسی قرارگرفته اند، سری به سایت IMDB بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *